У новому меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом буде блок питань, присвячених націоналізованому ПриватБанку та збанкрутілим українським банкам.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю «Ліга.Фінанси».

«Меморандум (про співпрацю з МВФ — ред.) безумовно міститиме блок про ПриватБанк та інші виведені з ринку банки. Але у якій формі — поки що важко сказати», — повідомила Рожкова.

За її словами, наразі в Україні існує ціла нереформована та незалежна гілка влади — судова, за допомогою якої здійснюється тиск як на Нацбанк, так і на уряд. Тому судова реформа наразі є необхідною.

«Це дуже складне питання — поки що ми лише обговорюємо його. Але у меморандумі це буде відображене», — додала Рожкова.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Поділитись: