Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Північна Корея «повинна провести ядерне роззброєння, як і обіцяла», а лідер країни Кім Чен Ин «має багато чого втрачати», якщо він «буде діяти у ворожому ключі».

Про це Трамп написав у своєму Twitter після повідомлення про «успішне» й «дуже важливе» випробування, яке Північна Корея провела вдень 7 грудня на полігоні Сохе, який у країні обіцяли закрити.

«Кім Чен Ин надто розумний і має багато що втрачати — фактично все, — якщо буде діяти у ворожому ключі. Він підписав зі мною в Сінгапурі надійну угоду про денуклеаризацію (ядерне роззброєння, — ред.). Він не хоче зводити нанівець свої особливі відносини із президентом Сполучених Штатів чи втручатися у президентські вибори в США в листопаді (2020 року, — ред.). Північна Корея за правління Кім Чен Ина має надзвичайний економічний потенціал, але вона повинна провести ядерне роззброєння, як і обіцяла. НАТО, Китай, Росія, Японія і весь світ мають із цього приводу однакову думку!» — написав президент США.

Північнокорейське агентство KCNA назвало результати випробування 7 грудня успішними та такими, що мають велике значення. Водночас не зазначається, про які саме випробування йдеться.

Раніше представник Північної Кореї при ООН Кім Сон заявив, що питання ядерного роззброєння уже не є предметом перемовин зі Сполученими Штатами, а в тривалих переговорах із Вашингтоном уже немає потреби.

Це не перший крок Північної Кореї, спрямований на підрив перемовин про ядерне роззброєння зі США. 28 листопада — в день, коли Сполучені Штати святкують День подяки, — вона запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території.

Напередодні запуску для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо денуклеаризації — поступового скорочення ядерних озброєнь — Корейського півострова. Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від Сполучених Штатів Америки.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея нещодавно випробовувала нову ядерну ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile