Північнокорейське державне інформаційне агентство KNCA повідомило про проведення «важливого випробування» на полігоні Сохе, який раніше використовувався для запуску супутників і мав бути закритий за домовленістю зі США. Це друге випробування за тиждень, яке Пхеньян провів на цьому полігоні.

Як повідомляє ВВС, випробування відбулося пізно ввечері в п'ятницю, 13 грудня, однак його деталей не повідомляють.

«Низка успішних досліджень в оборонній сфері, які ми спостерігаємо, буде застосовуватися для подальшого зміцнення потенціалу надійного ядерного стримування Корейської Народної Демократичної Республіки», — йдеться в повідомленні KCNA.

Експерт із питань Північної Кореї Анкіт Панда зазначив ВВС, що може йтися про наземне випробування двигуна балістичної ракети.

Минулого тижня Пхеньян уже заявляв про проведення важливого випробування на полігоні Сохе, після чого президент США Дональд Трамп закликав лідера Північної Кореї Кім Чен Ина дотриматися попередніх домовленостей сторін по денуклеаризації (ядерному роззброєнню).

Напередодні представник Північної Кореї при Організації Об’єднаних Націй (ООН) Кім Сон заявив, що питання денуклеаризації Корейського півострова вже не є предметом перемовин зі Сполученими Штатами, а в тривалих переговорах із Вашингтоном уже немає потреби.

Це не перший крок Північної Кореї, спрямований на підрив перемовин про ядерне роззброєння зі США. 28 листопада — в день, коли Сполучені Штати святкують День подяки, — вона запустила два «невстановлених снаряди» зі своєї території.

Напередодні запуску для налагодження діалогу з Північною Кореєю США навіть відклали свої спільні навчання з Південною Кореєю, які викликали невдоволення в КНДР, але водночас додали, що майбутні рішення можуть бути скориговані «відповідно до потреб дипломатії».

Сполучені Штати та Північна Корея уже тривалий час ведуть переговори щодо денуклеаризації — поступового скорочення ядерних озброєнь — Корейського півострова. Останні перемовини між північнокорейськими та американськими посадовцями відбулися 5 жовтня в Стокгольмі й завершилися безрезультатно. У Міністерстві закордонних справ Північної Кореї заявили, що відновлення переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова залежить від Сполучених Штатів Америки.

Це були перші офіційні переговори після зустрічі Дональда Трампа та Кім Чен Ина в лютому у В'єтнамі. Переговори між країнами відновили після того, як Північна Корея нещодавно випробовувала нову ядерну ракету.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile