Податкові спрощення бізнесу у зв’язку з коронавірусом коштуватимуть державі 10 млрд грн — Офіс президента

Ухвалений Верховною Радою закон про запровадження податкових та інших спрощень для бізнесу у зв’язку із запровадженням карантину та економічною кризою, коштуватиме бюджету близько 10 мільярдів гривень.

Про це повідомила заступниця голови Офісу президента України Юлія Ковалів під час онлайн зустрічі з «Європейською бізнес-асоціацією», передає «Інтерфакс-Україна».

Серед іншого, ухвалені Верховною Радою спрощення для бізнесу передбачають звільнення фізичних осіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску за березень та квітень 2020 року.

Закони запроваджують для бізнесу такі заходи:

  • Звільнення бізнесу від штрафів за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • Встановити мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року;
  • Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня);
  • Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.

Разом з цим, наразі уряд та Офіс президента працюють над новими пільгами для бізнесу. Зокрема, активно напрацьовуються зміни до Трудового кодексу, які дозволять узаконити дистанційну форму роботи.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення. Також у Києві закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.