Поліція пригрозила роботодавцям штрафами і виправними роботами за незаконні звільнення

Роботодавцям, які незаконно звільняють працівників під час карантину, загрожує до 51 тисячі гривень штрафу або виправні роботи.

Про це заявив заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

За його словами, в разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися до поліції за статтею 172 (Грубе порушення законодавства про працю) Кримінального кодексу.

«Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 2 тисяч до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-51 тисяча гривень). Або позбавлення права обіймати певні посади. Також керівників можуть позбавити права займатися певною діяльністю на строк до трьох років , або покарати виправними роботами на строк до двох років», — сказав Цуцкірідзе.

Також він додав, що роботодавець не може порушувати угоду про працю, яку укладають при працевлаштуванні.

«Коли людину беруть на роботу і укладають договір між нею і роботодавцем, прописані певні умови. Роботодавці не можуть їх погіршувати під приводом карантину, інакше їм доведеться відповідати за такі дії. Поки про такі випадки я не чув, всі з розумінням підходять до ситуації», — зазначив заступник голови Нацполіції.

Цуцкірідзе пообіцяв, що поліція оперативно реагуватиме на порушення трудового законодавства.

Водночас юристка Інна Кудінська каже, що юридично складно довести такого штибу порушення.

«Зі своєї практики можу сказати, що поліція не дуже активна у цих випадках, тому що у нас є лише одна стаття у Кримінальному кодексі, яка стосується грубих порушень законодавства про працю, як такого примусу до звільнення там не зазначено і, відповідно, довести примус з боку роботодавця в юридичному плані дуже важко», — заявила вона в ефірі hromadske.

Крім поліції, юристка радить звертатися до Державної служби з питань праці, яка займається всіма питаннями щодо працевлаштування. Також можна звертатися і до профспілок.

Крім цього, юристка наголошує — карантин не є підставою для звільнення працівника.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав громадян звертатися до поліції, якщо роботодавці тиснуть на них з вимогою звільнитися «за власним бажанням».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.