Православна автокефальна церква у Польщі заборонила своїм священикам вступати у літургійні та молитовні контакти з Українською православною церквою київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою.

Відповідну заяву опублікувала церква 16 листопада, зазначивши, що «новини від православних з України часто зачіпають православ’я в Польщі».

«Святійший Архієрейський Собор забороняє священикам Польської Автокефальної Православної Церкви вступати у літургійні та молитовні контакти з «духовенством» так званого Київського Патріархату і так званої «Автокефальної православної церкви», яка в минулому зробила багато зла», — йдеться в заяві.

Польська церква зазначила, що ситуація з православ'ям в Україні «рушійно впливає» на ситуацію з православ'ям загалом.

Також польська церква закликала зустрітися усіх глав православних церков, аби принести «мирне рішення розділеного православ'я на українській землі».

Раніше Білоруська православна церква (або Білоруський екзархат Московського патріархату) закликала Вселенського патріарха Варфоломія зупинити процес надання Українській церкві автокефалії.

Також Сербська православна церква відмовилася визнати рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: