Світ / Європа

Сербська церква не визнала рішення Вселенського патріархату щодо України

Сербська православна церква
Світ/Європа/Сербська церква не визнала рішення Вселенського патріархату щодо України
Зберегти
Вигляд
lead
Сербська православна церква за підсумками Архієрейського собору відмовилася визнати рішення Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.

Сербська церква назвала канонічно необґрунтованим рішення Константинополя щодо зняття анафеми з глави УПЦ Київського патріархату Філарета та глави Української автокефальної православної церкви Макарія.

Зазначається, що Сербська церква вважає це рішення Вселенського патріархату необов’язковим для виконання, тому не визнає Філарета і Макарія та їхніх послідовників православними єпископами.

Також у заяві наголошується, що Сербська церква не вступатиме в канонічне спілкування з ними.

У своїй заяві Сербська церква закликала провести Всеправославний собор для обговорення питання надання автокефалії Українській церкві.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія. 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, у свою чергу, відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини