У Міністерстві юстиції України не виключають, що так званий банківський закон будуть розглядати у Конституційному суді та навіть у Європейському суді з прав людини.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

«Попереду ще Конституційний суд та, скоріш за все, Європейський суд з прав людини. Але перший етап — пройдений», — заявив він.

За його словами, ухвалений депутатами 13 травня закон остаточно заборонить повертати на ринок виведені з нього банки, а у разі, якщо рішення про неплатоспроможність чи націоналізацію банку було ухваленим з порушеннями, то колишні власники банк можуть отримати лише грошову компенсацію.

13 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні банківський закон. За нього проголосували 270 депутатів.

Одразу ж після голосування підписання цього закону заблокували.

Нагадаємо, що загалом до другого читання банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисячТут розповідаємо, хто подав найбільше.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Поділитись: