Війна

Порошенко хоче запросити в СЦКК представників Франції та Німеччини

20 грудня, 2017 21:05
Війна/Порошенко хоче запросити в СЦКК представників Франції та Німеччини
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко висловився за посилення складу Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі представниками Німеччини та Франції.

Президент України Петро Порошенко висловився за посилення складу Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі представниками Німеччини та Франції.

Про це повідомляється на сайті президента.

«Щодо можливості відновлення роботи СЦКК, думаю що буде абсолютно корисно, коли ми запросимо до складу СЦКК наших партнерів по Нормандському формату – німців і французів», — сказав Порошенко.

Він наголосив, що це підвищить довіру, прозорість та ефективність СЦКК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

Пов`язані новини