Президент України Петро Порошенко обговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель питання відкликання російських військових зі складу Спільного центру контролю та координації припинення вогню на Донбасі.

Президент України Петро Порошенко обговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель питання відкликання російських військових зі складу Спільного центру контролю та координації припинення вогню на Донбасі.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Порошенка.

Лідери України та Німеччини висловили жаль з приводу рішення Росії про одностороннє виведення її представників зі складу СЦКК. Вони також обговорили кроки, спрямовані на відновлення повноцінної роботи Центру на Донбасі.

Крім того, Порошенко та Меркель наголосили на важливості імплементації рішень, які призведуть до звільнення українських заручників до кінця року.

18 грудня міністерство закордонних справ Росії заявило про відкликання російських представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. 

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК нібито «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У той же час член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню».

Міжнародні організації заявили про готовність взяти на себе частину переговорів при проведенні гуманітарних операцій на Донбасі через відкликання російської сторони зі Спільного центру з координації та контролю (СЦКК).

19 грудня у самоназваній «ДНР» заявили про те, що російська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню вийшла з території Донбасу

Українські представники в СЦКК також залишили окупований Донбас і прибули в Соледар.

Відкликання російських офіцерів з СЦКК може бути пов'язано з ескалацією на Донбасі, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Таку саму позицію висловив і спецспредставник Держдепу США з питань України Кут Волкер.

Представник РФ у Мінську заявив про готовність повернути російських офіцерів у СЦКК за виконання низки умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає вихід росіян зі спільного центру координації припинення вогню?

Поділитись: