Порошенко відкриє в Польщі меморіал загиблим від рук Армії Крайової українців
Президент України Петро Порошенко 8 липня відвідає з робочим візитом Польщу, де відкриє меморіал пам’яті українцям, які загинули від рук так званих польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.
Президент України Петро Порошенко 8 липня відвідає з робочим візитом Польщу, де відкриє меморіал пам’яті українців, які загинули від рук так званих польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.
Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Зазначається, що Порошенко поїде до Польщі на запрошення української громади.
Меморіал загиблим українцям відкриють у селі Сагринь Люблінського воєводства. Також президент візьме участь у богослужінні за загиблими українцями.
«Петро Порошенко відвідає також Волинську область з метою участі у заходах із вшанування пам’яті українців — жертв польсько-українського конфлікту 1943-1944 років», — йдеться у повідомленні.
Водночас, як повідомила прес-служба президента Польщі Анджея Дуди, 8 липня він відвідає Луцьк, де в Соборі святих апостолів Петра і Павла візьме участь у месі по полякам, які загинули під час Волинської трагедії.
«Селянські батальойни» — озброєні формування польського селянського руху, які захищали жителів сіл від окупаційних сил у 1940-1945 роках. Також вони брали участь у масових вбивствах етнічних українців у Польщі.
Армія Крайова — збройні сили польського підпілля у часи Другої Світової війни, які підпорядковувалися еміграційному урядові в Лондоні.
Нагадаємо, Дуда підписав правки до закону про Інститут національної пам'яті, якій містить заборону «бандерівської» ідеології та передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі.
З критикою цього закону виступили США, Ізраїль, Україна та Франція.
Організація з безпеки та співробітництва у Європі закликала президента Польщі Анджея Дуду ветувати закон, але він підписав його та водночас передав на розгляд до Конституційного суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі
Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’яті Україні чекати не слід — аналітики
- Поділитися: