Президент Петро Порошенко заявив, що глава РФ Володимир Путін відповідальний за напад на українські кораблі у Керченській протоці, і Росія це зробила для того, щоб завадити наданню томосу для Української православної церкви. Про це Порошенко заявив під час зустрічі з громадянами.

«Для чого Путін зробив це саме зараз? Щоб не було томосу. Щоб церква думала, якщо воєнний стан, то його Всесвятість нам нічого не дасть. Він прорахувався. Будемо молитися і все буде добре», сказав президент.

«Рік тому ніхто про це не міг мріяти. А зараз це рішення вже майже прийняте», — наголосив Порошенко

Глава держави додав, що другою причиною нападу у керченській протоці було намагання РФ позбавити Україну міжнародної допомоги. «Бо Європейський союз, МВФ, Світовий банк нібито кошті країні яка воює не дадуть. Вчора я провів інтенсивні міжнародні консультації, де сказав, що «Це не ми воюємо»...», — пояснив Порошенко.

Після цього, за його словами, йому відповіли, що міжнародна фінансова допомога не буде скасована. «В найближчі дні ви це почуєте», — підкреслив він.

Зазначимо, у Стамбулі 27 листопада почалось триденне засідання Синоду, де мають ухвалити рішення про томос.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці: деталі

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

27 листопада в анексованому Криму «суд» взяв під варту 12 українських моряків. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. Згодом під арешт відправили ще трьох військових. 28 листопада обрали запобіжний захід ще 9 українцям. Отже, усіх 24 захоплених моряків залишили під вартою до 25 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: