Посольство Росії у Лондоні звинуватило лабораторію Міноборони Британії у розробці отруйних речовин.

Посольство Росії у Лондоні звинуватило лабораторію Міноборони Британії у розробці отруйних речовин.

Про це повідомляє російське федеральне інформаційне агентство ТАСС.

Завідувач військовою лабораторією Гері Ейткенхед напередодні назвав «пригніченням» припущення Росії про те, що близькість його відомства до місця отруєння Скрипаля може викликати певні підозри.

Непричетність лабораторії до отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля Ейткенхед підтверив тим, що контроль за роботою і безпекою керованого ним об'єкта забезпечується на найвищому рівні.

Реакція Ейткенхеда на «припущення» Росії дали привід посольству РФ звинуватити лабораторію в розробці хімречовин.

«Британська сторона фактично підтвердила, що на цьому секретному об'єкті ведеться розробка і вивчення нових компонентів бойових отруйних речовин. Примітно, що Ейткенхед не став заперечувати і наявність запасів хімічної зброї, включаючи, мабуть, і речовину А-234, яку використали при отруєнні сім'ї Скрипаля», — заявило посольство Росії у Лондоні.

Раніше повідомлялося, що США і до 20 європейських країн готуються вислати російських дипломатів через отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля в Великої Британії.

Зокрема, Франція, Польща, Естонія, Латвія і Литва уже замислилися над видворенням російських дипломатів.

Лідери країн Євросоюзу вирішили відкликати посла ЄС з Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

20 березня вислані російські дипломати  покинули Велику Британію. Вони вирушили до Москви літаком Іл-96 з бортовим номером RA-96023. Цей лайнер фігурує і в матеріалах справи про контрабанду кокаїну з Аргентини в Росію.

Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у  країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії.

Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 з футболу в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, що працює в Британії. РФ у відповідь погрожує заборонити британські ЗМІ в разі блокування Russia Today.

17 березня МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.

Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку. США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.

Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись: