«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький проєкт hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

  • Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову.
  • Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі 

На етапі проведення соцдосліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики – Cергій Плохій, Сергій Єкельчик, Ярослав Грицак. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. 

Керівники проекту:

  • Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор.
  • Пітер Померанцев — співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда».

Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко.

Щодо проекту вказавши тему «Поза сходом і заходом» пишіть на адресу: [email protected]