Верховна Рада України може розглянути правку про підзвітність Антикорупційному суду апеляцій з корупційних справ до кінця сесії.

Верховна Рада України може розглянути правку про підзвітність Антикорупційному суду апеляцій з корупційних справ до кінця сесії.

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій на брифінгу 2 липня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Так, Парубій заявляє, що необхідну правку можуть внести до законопроекту щодо змін до закону про судоустрій та статус суддів, який розглядатимуть у другому читанні. Схвалення цієї правки за допомогою окремого законопроекту займе набагато більше часу.

«У нас є коротший шлях, ніж реєструвати новий законопроект. Законопроект №7441 — це зміни до закону про судоустрій та статус суддів у зв’язку з ухваленням закону про Вищий антикорупційний суд. Його уже розглянули у першому читанні»,  — зазначив Парубій.

Він додав, що якщо внести правку щодо апеляцій, підслідних Антикорупційному судові, до законопроекту №7441, то її остаточне затвердження може відбутись цієї сесії, тобто до того, як парламент піде на канікули.

Про необхідність внести правки щодо апеляції, які може розглядати Антикорупційний суд, повідомляли у МВФ. Також про це заявляли представники антикорупційних організацій та міністри закордонних справ країн-донорів України.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

Поділитись: