Від рішення ООН до розгортання миротворчої місії на Донбасі знадобиться щонайменше півроку.

З часу ухвалення рішення ООН до розгортання миротворчої місії на Донбасі знадобиться щонайменше півроку.

Про це на прес-конференції у Києві розповів постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

«Президент України каже, чим швидше місія ООН буде на Донбасі, тим більше шансів, що не будуть гинути люди. Навіть якщо вона не буде швидкою — це результат. Та треба пам’ятати, що від рішення ООН до розгортання мінімум півроку треба. Кількість миротворців — я це не скажу, це визначають військові», — пояснив він.

Також представник України в ООН розповів, що У переговорах спецпредставника США з питань України Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова щодо миротворців на Донбасі немає єдності та прогресу.

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що участь Росії в обговоренні щодо миротворців на Донбасі — це ймовірне визнання, що Росія є частиною «цієї проблеми».

У червні ватажок бойовиків самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко заявляв, що бойовики стрілятимуть по миротворцях ООН, якщо їх введуть на Донбас без згоди «республік».

Як повідомлялося, питання миротворчої місії розглядалося під час зустрічі міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» (Україна, Франція, Німеччина, Росія). Втім, за словами глави МЗС України Павла Клімкіна, Росія пропонує «тотально фейкову місію».

Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Як повідомлялося, Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

 

Поділитись: