Проект газопроводу «Північний потік-2», який реалізує Росія, є гібридною зброєю проти Євросоюзу та НАТО.

Проект газопроводу «Північний потік-2», який реалізує Росія, є гібридною зброєю проти Євросоюзу та НАТО.

Про це під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає wPolityce.

Польський прем’єр наголосив, що проект газопроводу «Північний потік-2» становить загрозу енергетичній безпеці і солідарності Європи, бо є «гібридною зброєю», націленою проти ЄС та НАТО.

Моравецький додав, що «Північний потік-1» дозволив Росії накопичити кошти для розвитку армії, а згодом для агресії проти Грузії та України.

Також він закликав усіх членів альянсу до єдності.

«Польща розуміє необхідність єдності як ніхто інший. Тільки разом ми зможемо відбити атаку агресора. НАТО є найпотужнішим альянсом в історії. Ми знаємо, що разом ми у безпеці», — сказав Моравецький.

Як повідомлялося, у червні можуть пройти тристоронні переговори щодо транзиту газу до Європи за участі України, Росії та ЄС.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

24 травня у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Фінляндія також дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

/Павло Калашник

Поділитись: