Прем’єр допустив, що іноземці зможуть купувати землю попри тимчасову заборону
Прем’єр—міністр України Олексій Гончарук допустив, що попри відтермінування продажу сільськогосподарської землі в Україні для компаній, власниками яких будуть іноземці, вони все ж зможуть придбати землю.
Про це Гончарук повідомив у коментарі «УНІАН».
«Комітет підтримав версію законопроєкту депутатів. Це означає, що деяке відтермінування для іноземців все-таки буде передбачене. Я думаю, що ми в будь-якому разі знайдемо відповідь — можливо, іноземці домовлятимуться з нашими локальними юридичними компаніями, знаходитимуть іншу форму спілкування», — повідомив Гончарук.
Зазначимо, що тимчасова заборона на продаж землі іноземним компаніям (серед власників яких є іноземці) передбачена депутатським законопроєктом про ринок землі. Цей законопроєкт профільний комітет Ради рекомендував депутатам проголосувати у першому читанні. Така заборона має діяти до 2024 року, тобто перші 4 роки після запуску ринку сільськогосподарстких земель.
Нагадаємо, що відповідно до останніх соціологічних опитувань групи «Рейтинг», 73% українців не підтримують запровадження ринку землі. У вересні опитування про ставлення до ринку землі проводив фонд «Демократичні ініціативи». Відповідно до результатів цього опитування, 56% громадян підтримували право українців на продаж землі, а 28% були проти цього.
10 жовтня Володимир Зеленський виступив за тимчасове обмеження на продаж землі іноземців після скасування мораторію.
5 вересня Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що цей законопроєкт є лише першим з низки актів, направлених на створення ринку землі в Україні. Згодом даний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.
За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.
19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.
Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.
Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.
- Поділитися: