Прем’єр Ізраїлю: Ми засуджуємо вбивство журналіста Хашогджі, але є більша проблема — Іран
Прем’єр—міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що засуджує вбивство журналіста Хашогджі в саудівському консульстві в Стамбулі, але вважає Іран значно більшою проблемою в регіоні.
Таку заяву прем'єр зробив 2 листопада на прес-конференції в місті Варна, що в Болгарії, де він зустрівся з лідерами Болгарії, Греції, Румунії та Сербії.
Раніше цього ж дня міністр енергетики Ізраїлю Юваль Штайніц в радіоефірі дав аналогічний коментар. Він назвав вбивство журналіста «неподобним» злочином, але назвав протидію ядерній програмі Ірану важливішою проблемою.
«У нас є загроза, яка може стати загрозою існуванню — загроза ядерного Ірану… І арабські країни, зокрема Саудівська Аравія — наші союзники у протидії ядерній загрозі з боку Ірану», — сказав він.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу під час виступу на Генеральній асамблеї ООН представив карти з місцем розташування і фотографії, як він стверджує, «секретного ядерного сховища» в районі Туркузабад у Тегерані.
У відповідь міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф закликав Ізраїль зізнатися і відкрити міжнародним інспекторам свою «нелегальну програму ядерного озброєння».
Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. За словами Нетаньяху, Ізраїль отримав 55 тисяч сторінок матеріалу, які свідчать про порушення Іраном ядерної угоди, підписаної у 2015 році та спрямованої на обмеження ядерної програми. Після цього Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.
Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.
8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії
У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.
Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.
Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном
У лютому 2018 року Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року, підписаної з шістьма світовими лідерами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерна угода і поцілунки в щоку: чим відзначився візит Макрона в США
/Лев Коротаєвський
- Поділитися: