Прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ

Прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ
Прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦМарія Ульяновська/Громадське

Прихожани Української православної церкви Московського патріархату влаштували акцію під Верховню Радою з вимогою не втручатися у справи церкви, зокрема виступають проти перейменування УПЦ МП на Російську православну церкву в Україні.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця події. На акцію зібралися приблизно 500 прихожан.

«Ми українці, ми в Україні чи на Україні, байдуже. Чому ми повинні називатися інакше?», — сказав учасник акції.

Також прихожан непокоїть процедура переходу вірян з УПЦ МП до новоствореної Православної церкви України.

«Влада повинна почути людей, бо якщо людей почує Бог, то кінець цій владі», — зазначив у коментарі Громадському учасник акції Юрій Молчанов.

Учасники акції також зазначили, що вони виступають за погодження переходу регілійних громад з місцевою владою. На думку мітингувальників, людей нині звозять у храми, аби вони голосували за перехід під Православну церкву України.

Прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦГромадське

До учасників акції вийшов депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський та зазначив, що його франкія проситиме перенести голування за законопроекти на невизначений термін.

Депутат від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський на акції УПЦ МКМарія Ульяновська/Громадське

Зазначимо, що 17 грудня депутат фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олексій Гончаренко запропонував Верховній Раді розглянути два законопроекти: щодо врегулювання назви церков і процесу переходу спільнот до Православної церкви України.

Сьогодні ж, 20 грудня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до депутатів з проханням винести ці законопроекти на голосування.

Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.

Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Кого оберуть, того і будемо підтримувати»: як у Києві чекали на предстоятеля нової української церкви (РЕПОРТАЖ)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я