Економіка / Бізнес

ПриватБанк від початку року збільшив прибуток на 6,7 млрд грн

«Інтерфакс-Україна»
Економіка/Бізнес/ПриватБанк від початку року збільшив прибуток на 6,7 млрд грн
Зберегти
Вигляд
Прибуток ПриватБанку за 9 місяців 2018 року склав 5,09 мільярдів гривень. За аналогічний період минулого року банк отримав 1,6 мільярда гривень збитків. Таким чином, у порівнянні з минулим роком, прибуток банку зріс на 6,7 мільярда гривень.

Зокрема, зросли доходи банку від процентних операцій, зокрема наданих банком кредитів. Порівняно з показником минулого року, зростання склало у 2,6 разів.

Комісійні доходи банку зросли у 1,6 разів — до 14,78 мільярдів гривень.

Водночас зазначимо, що ПриватБанк лідирує за обсягом проблемних кредитів. Близько половини проблемних кредитів державних банків видав саме ПриватБанк.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Зазначимо, що значна частина непрацюючих кредитів державних банків зосереджена у портфелі ПриватБанку, з якого, через видачу кредитів підставним компаніям, напередодні націоналізації вивели мільярди гривень.

9 жовтня стало відомо, що правління ПриватБанку ухвалило рішення про віднесення заборгованості компанії Коломойського на 5,9 мільярда гривень до збитків. Крім цього, банк направив заяву до прокуратури з приводу завдання колишніми власниками збитків.

За словами заступниці голови НацБанку, віднесення до збитків 6 мільярдів гривень не вплине на фінансовий стан ПриватБанку.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Пов`язані новини