Інвестори негативно відреагували на перші призначення президента Володимира Зеленського. Якщо він і далі призначатиме на державні посади людей з оточення олігарха Ігоря Коломойського, то на Україну очікує відтік інвестицій.

Про це на форумі в Києві заявив президент Європейської бізнес асоціації (ЄБА) та глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, передає «Інтерфакс-Україна».

«На жаль, інвестори — за реакціями на єврооблігації і на українську гривню — відреагували на ось ці перші призначення негативно», — сказав він.

Фіала наголосив — наступні призначення інвестори також розцінюватимуть як сигнал.

«Чим більше буде серед призначень людей з орбіти Коломойського, тим більше це призводитиме до зростання вартості наших запозичень, тим складніше буде для корпорацій і для уряду залучати гроші і в Україні, і за кордоном», — пояснив він.

Щодо новопризначеного глави Адміністрації президента Андрія Богдана, який є адвокатом Коломойського, у президента ЄБА є великий скепсис.

«Складно уявити, як людина з орбіти Коломойського, яка займалася протилежним, зараз змінить напрям своєї діяльності на 180 градусів і діятиме не на благо олігархів, а на благо країни», — сказав Фіала.

З іншого боку, за його словами, призначення екс-міністра економіки Айвараса Абромавичуса та екс-міністра фінансів Олександра Данилюка інвестори сприйняли би як гарний сигнал, але вони не отримали ключових посад.

21 травня президент Володимир Зеленський видав низку указів щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників. Адміністрацію президента очолив Андрій Богдан, адвокат Коломойського. А Данилюк очолив Раду національної безпеки і оборони.

У Міністерстві юстиції заявили, що Андрій Богдан не може працювати главою Адміністрації президента, бо на нього розповсюджується дія закону про люстрацію.

Водночас в команді Зеленського вважають по-іншому.

Поділитись: