Світ / Європа

«Прокидайтеся»: Макрон виступить зі зверненям до європейців

Reuters
Світ/Європа/«Прокидайтеся»: Макрон виступить зі зверненям до європейців
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон у найближчі тижні виступить зі зверненням до жителів країн Європейського Союзу, у якому назве вихід Великої Британії з ЄС сигналом прокинутись і закличе Європу бути більш наполегливою поряд із державами світу, які конкурують. Про це агентству Reuters повідомили джерела, наближені до Макрона.

Як зазначає Reuters, слова Макрона будуть «попереджувальним пострілом» для континенту, який не може спроектувати владу та захистити себе.

«Якщо ми, європейці, не хочемо мати інших Brexit і не хочемо потрапити в пастку наївної оборони у статусі-кво, ми повинні прокинутися», — прокоментувало промову президента Франції джерело з оточення Макрона.

Помічники президента заявили, що ця промову Макрона буде найважливішою після вересня 2017 року (в Університеті Сорбонна), під час якої він закликав до фундаментальної реформи Європейського Союзу.

14 лютого Парламент Великої Британії не підтримав ініціативу прем’єр-міністерки Терези Мей щодо відтермінування виходу країни з Євросоюзу.

Нагадаємо, британський парламент знову голосуватиме щодо Brexit 27 лютого.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Пов`язані новини