УКРАЇНА

Прокуратура повідомила про підозру голові «виборчкому Криму»

20 березня, 2018 18:01
УКРАЇНА/Прокуратура повідомила про підозру голові «виборчкому Криму»
Зберегти
Вигляд
Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно зі слідчим відділом головного управління Служби безпеки в АРК оголосила про підозру громадянину України, «голові» незаконно утвореної в анексованому Криму «Виборчої комісії Республіки Крим».

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно зі слідчим відділом головного управління Служби безпеки в АРК оголосила про підозру громадянину України, «голові» незаконно утвореної в анексованому Криму «Виборчої комісії Республіки Крим».

Його підозрюють у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України, у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також державної зради, йдеться в повідомленні прокуратури.

Джерела Громадського повідомили, що йдеться про Михайла Малишева, який з 2010 року очолював виборчу комісію Автономної республіки Крим.

Малишеву загрожує до 15 років позбавлення волі.

У березні 2014 під час анексії півострова Росією він «погодився  очолити комісію з проведення так званого «загальнокримського референдуму», забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення про входження Криму до складу РФ «на правах окремого суб’єкту».

Також підозрюваний організував та забезпечив проведення у вже анексованому Росією Криму незаконних виборів до органів місцевого самоврядування у 2014 році, до Державної Думи РФ у 2016 та незаконних «виборів» президента Росії 18 березня 2018.

За словами прокурора Гюндуза Мамедова, громадянин України є одним із основних фігурантів у підготовці та проведенні усіх незаконних виборчих процесів на території Криму.

«Погоджуючись на пропозицію очолити Комісію Автономної Республіки Крим з проведення так званого «загальнокримського референдуму» та розуміючи протиправність своїх дій, підозрюваний очевидно усвідомлював і про відповідальність, яка на нього чекає. Однак, це не завадило йому в подальшому очолити незаконно утворену «Виборчу Комісію Республіки Крим», забезпечувати підготовку та проведення незаконних виборів до органів місцевого самоврядування, законодавчих органів, а також виборів до Державної Думи та президента Російської Федерації на території півострова», — зазначив Гюндуз Мамедов.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з закордонних справ підготує альтернативний проект заяви про невизнання «виборів» президента РФ в анексованому Криму.

Нагадаємо, в анексованому Криму понад 90% кримських татар бойкотували незаконні вибори президента Росії.

Нагадаємо, у Росії заявили, що за Путіна в анексованому Криму  «віддали» понад 90% голосів.

18 березня у Росії відбулися вибори президента країни. День виборів призначили на день анексії Криму. Україна закликала світ не визнавати результатів таких виборів, також в Україні не допускали росіян до участі в голосуванні. 

На незаконних виборах президента РФ в анексованому Криму фіксували низьку явку. Також повідомлялося, що на кримських татар чинили тиск.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін за допомогою Криму намагається виправдатися перед росіянами — правозахисник.

На виборах президента Російської Федерації Володимир Путін, за даними екзит-полів, отримав понад 70% голосів виборців. Таким чином це може бути його вже четвертий президентський термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У нас тут нудно, посадили всього кілька людей» — як Липецьк голосував на виборах президента РФ  (РЕПОРТАЖ).

Зазначимо, що вибори в Росії відбувалися з масовими порушеннями. Зокрема, оприлюднено десятки відео з вкиданням бюлетенів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що кандидати на президентських виборах у Росії говорять про Україну

Явка на виборах за дві години до закриття дільниці, за даними ЦВК, в цілому по Росії склала 59,93%.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибори є — вибору нема: як блокували посольство РФ (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Пов`язані новини