Світ

Прокуратура США помилково звинуватила росіянку Бутіну у спробі отримати посаду за секс

9 вересня, 2018 14:12
Світ/Прокуратура США помилково звинуватила росіянку Бутіну у спробі отримати посаду за секс
Зберегти
Вигляд
Представники американської прокуратури визнали, що помилково звинуватили підозрювану у шпигунстві росіянку Марію Бутіну в спробі отримати доступ до політичних організацій в обмін на секс.

Представники американської прокуратури визнали, що помилково звинуватили підозрювану у шпигунстві росіянку Марію Бутіну в спробі отримати доступ до політичних організацій в обмін на секс.

Про це повідомляє USA Today.

Прокурори раніше заявили, що у вилучених слідством особистих повідомленнях виявили, як Марія Бутіна «щонайменше один раз пропонувала громадянину США секс в обмін на посаду в організації, що її особливо цікавила».

Роберт Дріскол, адвокат Бутіної, заперечив звинувачення, назвавши конкретне повідомлення просто «жартом між старими друзями».

У листуванні Бутіної за 2015 рік її знайомий та співробітник її організації «Право на зброю», який в матеріалах слідства позначений ініціалами «ДК», запитав, чим вона йому віддячить за автомобільну страховку.

«Сексом, дуже дякую. У мене більше нічого немає», — відповіла йому Бутіна.

Пізніше Бутіна сказала «ДК», що він може «просити про що завгодно», включно з проханням, «аби вони (організація «Право на зброю» - ред.) найняли його».

Адвокат Бутіної пояснив, що це був жарт з її боку, адже «ДК» і так працював в цій організації.

Прокурори визнали, що вони неправильно інтерпретували це повідомлення та використали його в обвинуваченні.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повідомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

25 липня у США відбулось перше судове засідання у справі росіянки Бутіної. Суддя заявила, що може заборонити адвокатам Марії Бутіної передавати ЗМІ інформацію щодо справи. Це сталося після того, як прокурори висловили занепокоєність у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, щоб запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі. Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла в тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

26 липня у Росії заявили, що підозрювана Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марія Бутіна, нібито є політичною ув’язненою.

Також стало відомо, що Бутіна переписувалася з директором з національної безпеки в передвиборчій кампанії Трампа Джофрі Гордоном за декілька тижнів до виборів президента США.

16 серпня адвокат підозрюваної Сполученими Штатами в агентурній діяльності на користь Кремля Марії Бутіної заявив про створення фонду для її підтримки.

19 серпня Бутіну етапували з в'язниці Вашингтона до Александрії.

/Лев Коротаєвський

Більше про:
# Марія Бутіна
Пов`язані новини