Проросійські кола у Франції не великі і не важливі — представниця української громади про «російській слід» у протестах
У Франції існують певні кола, які підтримують Росію, але вони не великі і не такі важливі.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказала представниця української громади у Франції Ольга Герасименко.
На питання про те, чи є ж так званий «російський слід» у французьких протестах, представниця української громади сказала, що не треба у цьому переоцінювати РФ.
Водночас за словами Герасименко, Кремль використовує кадри з протестів у Франції у власних цілях. Зокрема, показуючи інцидент з двома мітингувальниками, які розгорнули прапор самоназваної «ДНР».
«Звичайно, Кремль використовує картинку у своїх цілях. Наприклад, канал Russia Today показав для французької публіки один сюжет, а для росіян інший. Це, зокрема, про прапор «ДНР» у Парижі, або поламану вивіску Українського культурного центру», — сказала Герасименко.
На її думку, прапор «республіки» та пошкодження вивіски українського закладу не пов’язані між собою.
«Ті, хто тримає прапор — це відомі в певних колах особи. Це французи, які мають російські паспорти і несподівано вийшли на зв’язок з Russia Today. А Український культурний центр розташований у престижному кварталі, де і відбувалися усі побиття вітрин і вивісок», — пояснила Герасименко.
8 грудня уПарижі під час протестів «жовтих жилетів» двоє учасників акції розгорнули прапор бойовиків «ДНР». Фото оприлюднив один із співзасновників проросійського аналітичного центру Katehon Александр Латса.
СБУ розповіла про чоловіків, які розгорнули прапор «ДНР» на протестах у Франції. Пізніше Франція почала розслідувати можливу причетність Росії до протестів «жовтих жилетів».
Станом на 9 грудня поліція по всій країні завтримала вже 1723 учасники протестів «жовтих жителів».
У Франції люди продовжили протестувати попри те, що влада виконала їхні вимоги та призупинила підвищення вартості пального. Мітингувальники вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона.
Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції
У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».
Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.
Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.
Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.
4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖФранція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)
- Поділитися: