Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська запропонувала створити Координаційну раду для мирної передачі влади Олександром Лукашенком. Сама Тіхановська перебуває у Литві.

Про це йдеться у повідомленні Telegram-каналу команди Тіхановської.

«До цієї ради можуть увійти представники громадянського суспільства, шановні та відомі білоруси, професіонали своєї справи», — йдеться у повідомленні.

Тіхановська також закликала приєднуватись до ради організації, які підтримали протести.

Крім того, у заяві озвучили вимоги до влади.

«Влада повинна показати готовність до діалогу з народом. Це означає відпустити всіх затриманих. Це значить прибрати з вулиць міст ОМОН і війська. Це означає порушити кримінальну справу проти тих, хто віддавав злочинні накази бити і стріляти в людей», — йдеться у повідомленні.

Раніше Тіхановська закликала мерів білоруських міст організувати мирні протести 15 та 16 серпня.

Що відбувається у Білорусі

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинила жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.

14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються. Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Поділитись: