У Каталонії під час масових акцій протесту 18 жовтня поліцейські вперше застосували проти мітингувальників автомобіль з водометом, який закупили в 1994 році. Це був п'ятий день масових протестів проти засудження до тривалих термінів ув'язнення лідерів руху за незалежність регіону.

Про це повідомляє El Pais.

Водомет використовували для прориву барикад, які будували на вулицях мітингувальники. Радикально налаштовані протестувальники також підпалювали контейнери зі сміттям, зривали дорожні знаки, кидали у поліцейських каміння, яйця та петарди.

Правоохоронці використовували проти них гумові кулі та сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляли про «справжні битви» на вулицях, поліція просила громадян не залишати свої будинки. Міністр внутрішніх справ Каталонії Міrель Буч зазначив, що такого високого рівня насильства в регіоні «ще ніколи не було».

Після сутичок у регіоні по медичну допомогу звернулися 182 людини (більшість з них — в Барселоні). Правоохоронці затримали 54 людини.

Протести у Каталонії спалахнули 14 жовтня — після того, як Верховний суд Іспанії визнав дев'ятьох каталонських лідерів винними в заколоті й розтраті у зв'язку з організацією референдуму про незалежність регіону у 2017 році. Ще трьох лідерів визнали винними в непослуху, але вони не відбуватимуть тюремне ув'язнення. 

Також Верховний суд видав новий міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.

18 жовтня Пучдемон здався бельгійській владі через новий ордер на арешт від Іспанії.

Того ж дня президент Каталонії Жоакім Торра заявив, що домагатиметься нового референдуму про незалежність.

  • 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії. Жодна з країн світу не визнала референдум.
  • 11 жовтня 2017-го глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня 2017-го Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Поділитись: