Світ

Путін привітав Пашиняна з обранням на посаду прем'єра Вірменії

8 травня, 2018 15:57
Світ/Путін привітав Пашиняна з обранням на посаду прем'єра Вірменії
Зберегти
Вигляд
Президент РФ Володимир Путін привітав опозиційного лідера Вірменії Нікола Пашиняна з обранням на посаду прем'єр-міністра країни.

Президент РФ Володимир Путін привітав опозиційного лідера Вірменії Нікола Пашиняна з обранням на посаду прем'єр-міністра країни.

Про це пише агентство AFP.

Раніше Росія коментувала, що підтримає зміни у Вірменії, якщо вони відбудуться у правовому полі. Зі свого боку сам Нікол Пашинян заявляв, що у протестного руху немає антиросійських настроїв — і що у разі обрання його прем'єром не відбудеться жодного зовнішньополітичного реверсу.

Пашинян висловив бачення, що Вірменії слід співпрацювати «з усіма партнерами».

8 травня Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії.

1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра.

За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини