Верховна Рада України не підтримала включення до порядку денного законопроектів, що стосуються скасування або відстрочення подачі електронних декларацій для громадських активістів.

Верховна Рада України не підтримала включення до порядку денного законопроектів, що стосуються скасування або відстрочення подачі електронних декларацій для громадських активістів.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Глава Верховної Ради Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування про включення до порядку денного законопроекти №8120, №8121, №8209, №8209-1, але жодного разу не було достатніх 226 голосів.

Раніше Парубій заявив, що Рада створила новий законопроект про скасування декларування для громадських активістів.

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Україну скасувати е-декларації для громадських активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Нагадаємо, що НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації.

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції».

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile