Раді пропонують дозволити відправляти у відставку директора Держбюро розслідувань — законопроект
До Верховної Ради внесли законопроект, який дозволяє депутатам відправляти у відставку директора Державного бюро розслідувань. Ініціатор законопроекту — депутат від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Микола Паламарчук.
Відтак Паламарчук пропонує додати до статті 10 закону «Про Державне бюро розслідувань» новий пункт:
«Верховна Рада України може висловити недовіру Директору Державного бюро розслідувань, що має наслідком його відставку з посади».
Законопроект пропонує, аби депутати один раз на рік заслуховували звіт про роботу директора бюро (а також у будь-який момент могли ухвали рішення про позачерговий звіт директора).
Після заслуховування звіту депутати проводять його обговорення та визначають рівень роботи директора — задовільним або незадовільний.
Якщо ж звіт депутати визнали незадовільним, це може стати причиною звільнення.
Згідно з реформою Генпрокуратури, яка розпочалась у 2014 році, ГПУ втрачає функцію слідства і має передати розслідування злочинів, пов’язаних з корупцією серед високопосадовців ДБР та НАБУ.
Слідчі нового Державного бюро розслідувань складуть присягу та розпочнуть перші кримінальні провадження 27 листопада.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором
Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року, але цього не сталось. Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.
Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців
Також нагадаємо, що 7 листопада, Наталія Бурейко, яка назвала себе студенткою, повідомила у Facebook про погрози та домагання з боку нібито заступника голови департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка. Чоловік нібито погрожував їй у соцмережі Tinder. Сам Варченко заявив, що це «проповокація». Дружиною Варченка є перша заступниця голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко. Укоментарі Громадському Варченко заявила, що перепсика з погрозами від її чоловіка — «фейк» і провокація проти неї самої. На її думку, ця ситуація пов’язана із її професійною діяльністю. Більше того, Ольга Варченко заявила, що «знає, кому це вигідно».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ (Не)вигадана історія: що сталося між імовірно студенткою КПІ та ймовірно силовиком Варченком
- Поділитися: