Рахункова палата вдруге спробує провести аудит Нафтогазу

Рахункова палата планує вдруге почати аудит Нафтогазу перед продовженням контракту з правлінням компанії.

«Рахункова палата готова до проведення такого аудиту. Але Нафтогаз придумує всілякі причини, щоб його не проводити. І для прем’єр-міністра, і для мене як керівника Рахункової палати, і для суспільства проведення такого аудиту дасть можливість побачити реальний стан речей. І прем'єр-міністр підтримує позицію Рахункової палати», — повідомив очільник Рахункової палати Валерій Пацкан.

Зазначимо, що Рахункова палата вже намагалася провести аудит Нафтогазу наприкінці листопада 2018 року, однак тоді у Нафтогазі не допустили аудиторів до звітності компанії. Водночас у Нафтогазі заявили, що проводити їхній аудит має право лише Державна аудиторська служба.

20 березня в уряді заявили, що продовжать контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році.

Нагадаємо, що 13 березня наглядова рада Нафтогазу надіслала уряду пропозицію продовжити з головою правління Нафтогазу Андрієм Коболєвим контракт до 22 березня 2020 року та зменшити йому зарплату у 2 рази.

В оновленому контракті також передбачено, що умовою продовження контракту з правлінням Нафтогазу є збільшення обсягів видобутку газу та успішне проведення розділення Нафтогазу на 2 компаній відповідно до європейського законодавства.

Зазначимо, що 6 березня під час засідання уряду прем’єр-міністр України заявив, що уряд оголосить новий конкурс на голову правління Нафтогазу. Сам Коболєв заявив, що таке рішення уряду не відповідає чинному законодавству.

Зазначимо, що наразі правління Нафтогазу активно судиться з Росією та Газпромом щодо стягнення з них компенсації за рішеннями Стокгольмського та Гаазького арбітражів. Зокрема, чинне правління компанії виграло арбітражі у суперечці з Газпромом про газові контракти, укладені 2009 року, а також арбітраж щодо втрати своїх активів внаслідок анексії Криму.

Гройсман заявляв, що уряд перегляне питання оплати праці керівництва Нафтогазу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України, який відповідає за видобуток, імпорт та постачання газу. В рамках європейських вимог, компанію мають трансформувати та розділити на дві компанії, одна з яких буде відповідальною за всю газотранспортну систему України.

Нагадаємо, Нафтогаз оголосив про виплату 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярда доларів) та складе 46,3 мільйона доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив листа наглядовій раді Нафтогазу через мільйонні премії. «Я стурбований таким рішенням, тому направив офіційного листа до наглядової ради Нафтогазу, щоб вони переглянули це рішення», — повідомляв Гройсман.

Перевіркою премій зайнялася Рахункова палата. Пізніше уряд заборонив виплачувати премії держслужбовцям.