УКРАЇНА

РФ не припинить транзит газу через Україну, якщо Нафтогаз врегулює суперечку з Газпромом — Путін

16 липня, 2018 19:27
УКРАЇНА/РФ не припинить транзит газу через Україну, якщо Нафтогаз врегулює суперечку з Газпромом — Путін
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова продовжити контракт на транзит газу через Україну, якщо Нафтогаз та Газпром врегулюють судовий спір у Стокгольмському арбітражі.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова продовжити контракт на транзит газу через Україну, якщо Нафтогаз та Газпром врегулюють судовий спір у Стокгольмському арбітражі. 

Про це Путін повідомив під час прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом в Гельсінкі.

«Я запевнив пана президента (Трампа — ред.), що Росія готова зберегти цей транзит (газу через Україну — ред.). Більше того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, у випадку врегулювання суперечки між суб'єктами господарювання у Стокгольмському арбітражі», — наголосив російський президент.

Нагадаємо, у столиці Фінляндії Гельсінкі 16 липня провели зустріч президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін у форматі віч-на-віч. Зустріч тривала понад 2 години. 

Після зустрічі Путін заявив, що США «могли б налаштовувати владу України на роботу».

Трамп під час прес-конференції сказав, що газопровід «Північний потік-2» робить Росію суперницею США.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

Нагадаємо, що Лондонський суд гарантував замороження активів Газпрому в Англії та Уельсі, чим фактично наклав на них арешт.

Також 4 липня Нафтогаз повідомив, що Швейцарський суд округу Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Напередодні стало відомо, що Нафтогаз у своєму зверненні до шведського апеляційного суду звинуватив Газпром у зміні власності своїх дочірніх компаній для того, щоб уникнути конфіскації на користь Нафтогазу.

Пов`язані новини