Верховний суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Верховний суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG, які належать російському Газпрому.

Про це йдеться в прес-релізі Нафтогазу України.

Зазначається, що арешт цих активів буде дійсним на час розгляду апеляції Нафтогазу. Українська компанія оскаржує рішення місцевого органу зі стягнення боргів, який зняв арешт з акцій Газпрому.

Компанії Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG стверджували, що зазначені активи перебувають за межами кантону Цуг, тому не підпадають під юрисдикцію місцевого органу зі стягнення боргів. Проте суд з цим не погодився.

Слід зазначити, що Nord Stream AG є оператором вже функціонуючого «Північного потоку», а Nord Stream 2 AG — «Північного потоку-2», який будує Газпром.

Як повідомлялося, Мін'юст хоче стягнути 172 мільярди гривень з Газпрому у Нідерландах та Великий Британії.

Нагадаємо, 5 червня суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток ПАТ Газпром у його голландських дочірніх компаніях.

30 травня стало відомо, що Нафтогаз розпочав процес примусового стягнення з Газпрому 2,6 мільярдів доларів. За перемогу в арбітражному суді компанія нагородить своїх співробітників преміями, сума яких складе 46 мільйонів доларів.

За дорученням Порошенка, Нафтогаз розширить перелік країн, в яких почне конфісковувати майно Газпрому.

Нагадаємо, що 14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Поділитись: