Російський Газпром провидить реструктуризацію своїх європейських дочірніх компаній для того, щоб уникнути їхньої примусової конфіскації на користь Нафтогазу у справі про транзит газу.

Російський Газпром провидить реструктуризацію своїх європейських дочірніх компаній для того, щоб уникнути їхньої примусової конфіскації на користь Нафтогазу у справі про транзит газу.

Про це йдеться у листі, який Нафтогаз направив до шведського апеляційного суду для розмороження процесу виконання рішення Стокгольмського арбітражу, передає «Інтерфакс-Україна», посилаючись на текст листа, яким володіє редакція.

Зокрема, на думку представників Нафтогазу, 5 дочірніх компаній Газпрому в Європі оголосили, що Газпром більше не являється їхнім власником та відмовились співпрацювати зі слідством.

Це сталось незадовго до того, як Нафтогаз направив позови до судів європейських країн з вимогою заморозити активи Газпрому, зокрема його дочірні компанії та конфіскувати їх на користь Нафтогазу. В українській компанії вважають, що це не може бути простим збігом обставин.

Крім цього, в листі Нафтогаз навів свідчення одного із арбітрів, у якому той запевняє, що жодна третя особа не виносила вирок у справі про транзит газу та не могла цього зробити. Також Нафтогаз ставить під сумнів «лінгвістичну експертизу», яка нібито виявила втручання у рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, що 14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу. 18 червня українська компанія звернулась до апеляційного суду зі своїми поясненнями у цій справі.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile