Економіка

Рішення суду у справі ПриватБанку проти Коломойського ухвалять 23 листопада — «Інтерфакс-Україна»

Інтерфакс-Україна
Економіка/Рішення суду у справі ПриватБанку проти Коломойського ухвалять 23 листопада — «Інтерфакс-Україна»
Зберегти
Вигляд
Високий суд Лондона ухвалить чергове рішення у справі ПриватБанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, 23 листопада.

Про це йдеться у порядку денному Високого суду Лондона, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, що раніше народний депутат України Сергій Лещенко у своєму Facebook повідомляв, що Високий суд Лондона ухвалив рішення, яким визнав позов націоналізованого ПриватБанку проти своїх колишніх власників не підслідним собі. Як наслідок, таке рішення потягнуло б закриття цієї справи та зняття всесвітнього арешту активів Ігоря Коломойського на 2,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з «Приватбанку»

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Пов`язані новини