Ухвалене рішення Апеляційного суду Англії та Уельсу на користь державного ПриватБанку проти його колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова могло вплинути на рішення українського суду відкласти винесення вироку у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв'ю «Укрінформ».

«І зараз лондонський суд нам підтвердив юрисдикцію. Можливо, рішення в Лондоні вплинуло на нашу українську суддю, яка таки не винесла рішення 17 жовтня, а перенесла слухання на термін, поки справу не розгляне інший суд», — повідомила Рожкова.

Вона заявила, що українська судова система — недореформована, тому Нацбанк та ПриватБанк вирішили позиватися проти Коломойського та Боголюбова до судів в інших країнах.

«Я буду про це говорити прямо — у нас недореформована судова система, яка часом ухвалює досить дивні рішення. Я вам просто поясню: чинний закон говорить про те, що якщо банк був націоналізований державою з метою збереження фінансової стабільності, цей банк ніколи не можна повертати власникам. 17 жовтня наш суд по-повній розглядає питання повернення частини акцій колишнім власникам. Тож, у мене запитання — де у нас верховенство права?», — повідомила заступниця голови НБУ.

15 жовтня ПриватБанк виграв апеляцію у Лондонському суді, який підтвердив юрисдикцію розгляду позову банку проти Коломойського та Боголюбова. Цим рішенням суд продовжив всесвітній арешт активів колишніх власників ПриватБанку, який підозрюють у тому, що вони вивели з банку 1,9 мільярда доларів на офшорні компанії.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Зазначимо, що наприкінці 2016 року ПриватБанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку. Водночас, оскільки ПриватБанк був (і залишається) найбільшим банком України, закрити його не могли, а вивели з ринку шляхом передачі в управління державі.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти ПриватБанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: