Росія оголосила про введення дзеркальних заходів щодо 23 країн, які вислали російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Росія оголосила про введення дзеркальних заходів щодо 23 країн, які вислали російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ Росії.

Йдеться про дипломатів Австралії, Албанії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії , Швеції, Естонії.

Керівникам дипмісій цих країн були вручені ноти протесту і заявлено, РФ оголошує персонами нон-грата відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн в РФ (150 дипломатів, — ред.).

«З урахуванням того, що в останній момент до перерахованих країн вирішили приєднатися Бельгія, Угорщина, Грузія та Чорногорія, Росія залишає за собою право на відповідні кроки щодо даних держав», — йдеться у повідомленні.

Раніше Росія заявила, що видворить близько 150 дипломатів різних країн у відповідь на аналогічні дії держав ЄС та США у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння у Британії екс-розвідника Скрипаля.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поділитись: