Росія приховує справжній стан здоров’я політв’язнів Кремля, яких утримують в тюрмах на території РФ та в анексованому Криму.

Росія приховує справжній стан здоров’я політв’язнів Кремля, яких утримують в тюрмах на території РФ та в анексованому Криму.

Про це на прес-конференції у Москві повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«До жодного з них немає доступу незалежних гуманітарних організацій та комітету Червоного Хреста. Ми не знаємо правди про їхнє здоров’я», — заявила омбудсмен.

Вона також сказала, що недопуск Росією українських консулів до політв’язнів є порушенням не лише міжнародного права, але і власне російського законодавства.

Денісова додала, що її російська колега Тетяна Москалькова пояснила відмову в доступі до політв’язня Сенцова тим, що «Денісова не має російського громадянства».

«Було б дивно, якби український омбудсмен мав російське громадянство», — сказала Денісова.

За її словами, суперечливі заяви щодо стану Олега Сенцова змушують думати, що його можуть годувати примусово. Сам Сенцов на цей час голодує вже 47-й день.

Денісова зауважила, що Сенцова можуть годувати сумішшю до складу якої можуть входити незрозумілі речовини, які можуть впливати, зокрема, на психіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

Раніше омбудсмен РФ заявила, що Денісова намагалась з «агресивним настроєм» потрапити до Сенцова

28 червня Денісова прибула до Лабитнангі у колонію до режисера, політв’язня Олега Сенцова, але її не впустили.

Водночас російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовим і заявила, що стан здоров’я Сенцова, який голодував вже 46 день, задовільний, але «залишаються побоювання».

Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова  нічого не загрожує.

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: