УКРАЇНА

Російська омбудсмен заявила про «задовільний» стан Олега Сенцова

15 червня, 2018 16:36
УКРАЇНА/Російська омбудсмен заявила про «задовільний» стан Олега Сенцова
Зберегти
Вигляд
Російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Кремля Олега Сенцова «задовільний». За її словами, Сенцов, який наразі голодує понад місяць, «не втратив ваги».

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров’я українського політв’язня Кремля Олега Сенцова «задовільний». За її словами, Сенцов, який наразі голодує понад місяць, «не втратив ваги».

Про це Москалькова заявила в ефірі єкатеринбурзького «Четвертого канала».

«Його стан здоров’я задовільний. Він кожного дня з його дозволу отримує крапельниці. Він не лише не втратив ваги, але і набрав 2 кілограми», — заявила російська омбудсмен.

Вона також сказала, що нібито кожного дня отримує інформацію про стан здоров’я Сенцова.

Москалькова планує у подальшому відвідати українського політв’язня.

За словами Москалькової, 15 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не змогла побачити Сенцова, оскільки на це не було розпорядження, «бо він громадянин Росії». Наголосимо, що Олег Сенцов не відмовлявся від українського паспорту.

Зранку 15 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Денісова прибула до Лабитнангі у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили у колонію до українського режисера Олега Сенцова у Лабитнангі. Омбудсмен заявила, що переговори з російською стороною щодо візитів до Олега Сенцова зайшли в глухий кут

Омбудсмен РФ пообіцяла сприяти зустрічі української уповноваженої з Сенцовим.

Перша віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що недопуск омбудсмена до Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його здоров’я.

Зазначимо, що раніше в РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня однак вона наполягала на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Українська та російська омбудсмени домовилися відвідати по 34 в'язні.

11 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня. Президенти домовилися, що омбудсмени двох країн відвідають своїх громадян, утримуваних на території сусідньої держави.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Пов`язані новини