Політика / Вибори

Російська церква назвала Константинопольського патріарха «розкольником» православних церков

Россия-24
Політика/Вибори/Російська церква назвала Константинопольського патріарха «розкольником» православних церков
Зберегти
Вигляд
Російська православна церква назвала «розкольником» Константинопольського патріарха Варфоломія після того, як Вселенський патріархат підтвердив наміри надати Україні автокефалію.

«Тим фактом, що Константинопольський патріарх визнав розкольників, він сам доєднався до розколу. Так діють церковні канони. Відповідно, для нас зараз Константинопольський патріарх є розкольником», — заявив глава зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон.

Він заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій тепер увійде в історію нібито як людина, «яка розколола православні церкви».

«Легітимізація розколу, яка відбулася зараз в Україні — це тяжкий канонічний злочин, за який патріарх Варфоломій буде відповідати перед богом на страшному суді. Але мені здається, що йому доведеться тримати відповідь ще на землі», — сказав Іларіон.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини