Війна

Російська омбудсмен повідомила, що двоє з поранених моряків вже виходять на прогулянки — Денісова

Людмила Денісова
Війна/Російська омбудсмен повідомила, що двоє з поранених моряків вже виходять на прогулянки — Денісова
Зберегти
Вигляд

Двоє українських моряків, які були поранені під час атаки росіянами українських кораблів в Керченській протоці, вже виходять на прогулянки.

Про це повідомила російська омбудсмен Тетяна Москалькова, передає українська Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

«Двоє з них вже виходять на прогулянки. Вони мають легкі ураження рук, у одного з них – пошкоджене сухожилля. Але, за її словами, це не призведе до ускладнень», — розповіла Денісова.

«У третього полоненого поранення обох ніг. Йому надано засоби пересування – милиці, і його камера обладнана зручностями для пересування», — додала Денісова зі слів Москалькової. 

Москалькова розповіла, що Уповноважений з прав людини у Москві Тетяна Потяєва 4 грудня відвідала українських моряків, утримуваних РФ.

«Зокрема, московський омбудсман поспілкувалася з пораненими моряками у СІЗО «Матросская тишина». За її словами, вони отримують необхідне лікування, медикаменти, їм надано теплий одяг та взуття», — розповіла Денісова.

За словами Потяєвої, українці «виглядають нормально« і скарг на харчування від них не надходило.

«Єдине побажання щодо заміни чайника має сьогодні бути розглянуте керівництвом установи, де вони перебувають», — заявила вона.

Уповноважений з прав людини у Москві відвідала і українських військовополонених у СІЗО «Лефортово».

Москалькова повідомила, що український консул може їх відвідати.

«Проте, за інформацією нашого консула, до цього часу офіційного дозволу на відвідування від російської влади він ще не отримав. Щодо спілкування родичів з моряками, то за словами Москалькової, це можливо лише після завершення слідчих дій, які наразі проводить «слідчий з Керчі». Сподіваюсь, що російська влада найближчим часом все ж надасть дозвіл українському консулу на зустріч з нашими військовими моряками», — додала Денісова.

Захоплені Росією в Керченській протоці 23 українських моряки практично перебувають у статусі військовополонених, заявила раніше Денісова.

ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити захоплених моряків лікуванням та розказати про умови утримання.

Вранці 25 листопада Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» й двом катерам

«Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід із порту Одеса в порт Маріуполь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини