Війна / Крим

Росія може встановити контрольно-пропускні пункти у Керчі, щоб контролювати Азовське море — Волкер

Громадське
Війна/Крим/Росія може встановити контрольно-пропускні пункти у Керчі, щоб контролювати Азовське море — Волкер
Зберегти
Вигляд
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер висловив занепокоєння, що Росія може встановити контрольно-пропускні пункти у Керчі, щоб контролювати вхід-вихід в Азовське море. Про це він заявив на прес-брифінгу в Брюсселі.

Волкер наголосив, що напад на українських моряків біля Керченської протоки є дуже небезпечним кроком послідовної політики РФ.

«Спочатку Росія в односторонньому порядку заявила про контроль над Кримським півостровом, потім про контроль над територіальними водами біля Криму, і тепер вони заявляють про виключний контроль над Керченською протокою», — зазначив Волкер.

Представник з питань України звернув увагу, що такі дії є прямим порушенням договору між Україною і Росією від 2003 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини