Розрив відносин РПЦ із Константинополем: Духовенству за непослух — покарання, вірянам — каяття

За невиконання рішення Синоду Російської православної церкви про розрив відносин із Константинопольським патріархатом для духовенства передбачені покарання, а для вірян — каяття на сповіді в непослуху церкві.

«За відмову виконувати такого роду заборони для духовенства передбачені покарання, а для мирян — каяття на сповіді в непослуху церкві», — сказав секретар відділу внутрішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоєрей Ігор Якимчук.

Він також додав, у яких храмах з популярних туристичних напрямках відтепер не можна молитися вірянам Російської православної церкви. За його словами, це всі діючі храми Стамбула, єдиний діючий храм в Анталії, храм на грецькому острові Криті та на островах Додеканеса (найбільший з низ — Родос).

Нагадаємо, увечері 15 жовтня Синод РПЦ, який збирався у Мінську 15 жовтня, ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. Так, синод визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем.

У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.

Речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря вважає, що таке рішення Синоду Російської православної церкви про розрив відносин із Константинополем ізолює Московську патріархію.

В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна