Політика / Вибори

«РПЦ не повинна підкорятися Вселенському патріарху» — російська церква не примириться з автокефалією для України

РБК
Політика/Вибори/«РПЦ не повинна підкорятися Вселенському патріарху» — російська церква не примириться з автокефалією для України
Зберегти
Вигляд
Російська православна церква заявила, що не зобов’язана підкорятися рішенням Константинопольського патріархату на тлі рішення останнього надати Україні автокефалію. Про це заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріархі Ігор Якимчук.

Так у РПЦ відреагували на заяву Константинополя про те, що в Росії немає іншого вибору, окрім як змиритися з наданням автокефалії Україні.

«Православний Вселенський собор не передбачає особливих привілеїв для Константинопольського патріарха Окрім привілеїв честі, які не дають якихось владних повноважень. Відповідно жодної потреби підкорятися рішенням Константинополя немає», — заявили у РПЦ.

Рішення вселенського патріарха Варфоломія у російській православній церкві назвали «неправославним».

«Він порушує чистоту православної віри», — заявив Якимчук.

Раніше РПЦ назвала Константинопольського патріарха «розкольником» православних церков через підтримку Української церкви.

Нагадаємо, 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини