Вселенський Патріархат вперше відреагував на кроки Російської православної церкви (РПЦ) щодо рішення надати автокефалію Українській православній церкві. У Константинополі заявили, що Вселенський Патріархат не буде тиснути на РПЦ, однак у російської церкви немає іншого вибору, окрім як змиритись з рішенням Варфоломія.

Звертаючись до аудиторії на заході в Стамбулі, присвяченому 150-річчю з дня утворення грецької спільноти Ферікой, Варфоломій дав зрозуміти, що «рішення Вселенського Патріархату ґрунтуються на рішеннях Вселенських Соборів» і є «юридично обов'язковими для всіх в межах православ'я».

«Подобається нашим російським братам чи ні, скоро вони поступляться і приймуть рішення Вселенського Патріархату, оскільки у них не буде іншого вибору», — сказав Варфоломій.

Він додав, що добре обізнаний про спроби російської сторони фінансувати написання статей і створення «чорної» пропаганди, щоб завдати удару у відповідь по Вселенському Патріархату. «Росія платить великі гроші за статті, чорну пропаганду щодо подій в Україні», — сказав Варфоломій.

Раніше РПЦ назвала Константинопольського патріарха «розкольником» православних церков через підтримку Української церкви.

Нагадаємо, 15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: