Санаторій для обсервації на Луганщині виявився непридатним для проживання людей
Фото:

hromadske

Санаторій державного підприємства «Лисичанськвугілля» у місті Привілля, який мав стати місцем для обсервації людей з Луганщини, які контактували з хворими на коронавірус, виявився непридатним для перебування там людей.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Так, директор санаторію Сергій Проскура повідомив, що там немає світла та тепла, а працівники не отримували зарплату з серпня. Він розповіла, що санаторій утримується не з бюджетних коштів, а коштами підприємства. Але оскільки вугілля, яке видобуває підприємство, не реалізовується, коштів на утримання будівлі немає.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику! 

Останніх відпочивальників санаторій приймав ще у листопаді. На підготовку до прийому людей, за словами Сергія Проскури, піде не менш як тиждень.

«Наша заборгованість з зарплати — 2,5 млн. Заборгованість за електроенергію — 600 млн. Щоб сюди можна було завезти людей, нам потрібно підключити світло, протопити будівлю, виплатити заробітну плату у розмірі 2,5 млн грн людям та повернути їх на роботу. Після цього ми готові прийняти людей», — сказав директор з соціальних питань «Лисичанськвугілля» Едуард Іванов.

Заступниця голови ОДА Наталія Романенко заявила, що, найімовірніше, обласна влада шукатиме нове місце для обсервації, оскільки така постановка питання (тобто виставлення умов) є неприйнятною:

«Потрібно переглянути рішення щодо місця для обсервації. Мені позиція керівників підприємства незрозуміла. Я вперше це почула разом з вами. Ситуація по цьому підприємству справді погана, немає реалізації вугілля, але я не думаю, що це якимось чином відноситься до цієї будівлі та до ситуації з коронавірусом», — зазначила Романенко.

Як пізніше повідомили hromadske у прес-службі Луганської облдержадміністрації, санаторій у Привіллі залишиться місцем обсервації, домовленості про це не переглядатимуться. Для того, щоб вирішити проблеми з опаленням та підключенням електроенергії, за оцінкою департаменту житлово-комунального господарства ОДА, потрібно не більше одного-двох днів.

За останніми даними, кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 198 006 випадків. З початку епідемії від хвороб, викликаних коронавірусом, померли 7 948 людей, водночас одужали — 81 950.

Наразі в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні (померли 71-річна жінка у Житомирській області та 33-річна у Чернівецькій. Загалом 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє у Києві.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Поділитись: