Затримана позафракційна народна депутатка Надія Савченко заявляє, що буде розцінювати примусовий відбір у неї біологічних зразків (слини) як застосування тортур.

Затримана позафракційна народна депутатка Надія Савченко заявляє, що буде розцінювати примусовий відбір у неї біологічних зразків (слини) як застосування тортур. 

Про це вона заявила під час засідання Шевченківського районного суду Києва, передає «Інтерфакс-Україна».

На початку засідання суддя оголосив матеріали справи, в яких вказаний мобільний телефон, на якому були знайдені біологічні зразки. Для встановлення вини Савченко сторона обвинувачення клопоче про примусовий відбір біологічних зразків.

Водночас адвокат парламентарки Дмитро Бугай заявив, що примусова форма цієї процедури «принижує честь і гідність і суперечить Конвенції про захист прав людини».

Він також висловив переконання, що в разі задоволення судом цього клопотання, такі докази мають бути визнані неприпустимими.

Раніше адвокати заявили про порушення через зміну місця допиту.

13 квітня допит Савченко на поліграфі перервали через її стан.

Раніше повідомлялося, що допит на поліграфі народної депутатки Надії Савченко триватиме 5-6 год. Його розпочали близько 10 год ранку.

12 квітня народну депутатку Надію Савченко, яка перебуває під арештом у слідчому ізоляторі СБУ, звозили у клініку СІЗО на обстеження.

10 квітня правоохоронці прийшли з обшуками до квартири арештованої депутатки Надії Савченко. Цю інформацію підтвердили в СБУ. Згодом стало відомо, що обшуки проходять і в офісі партії депутатки. Мати депутатки повідомила, що у квартирі слідчі знайшли нагородний пістолет та патрони.

22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile