Засновниця проекту Zaborona.com, член громадської організації «Громадське телебачення» журналістка Катерина Сергацкова проходить, як свідок у «справі Бабченка»

Засновниця проекту Zaborona.com, член громадської організації «Громадське телебачення» журналістка Катерина Сергацкова проходить, як свідок у «справі Бабченка».

Про це журналістка повідомила в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

За словами Сергацкової, їй надали документ, в якому йшлося, що вона свідок у справі, яка стосується Бабченка. Водночас правоохоронці не змогли пояснити, чому журналістка — свідок, та як взагалі стосується цієї справи.

«Питання стосувалися моєї професійної діяльності. Була доволі коротка розмова, насправді, ні про що. Охорону пропонували, але поки нема якихось доказів про загрозу, то не зрозуміло чи треба брати охорону, чи треба відмовлятись», — розповіла про допит журналістка.

Також Сергацкова розповіла, що їй «не показували список, я бачила його тільки на «Страна.ua» без посилання на джерела».

Напередодні Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Зазначимо, що 5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власні джерела опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». 

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

 

Поділитись: