Засновниця проекту «zaborona.com», журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Про це Сергацкова повідомила після того, як Громадське звернулось до неї з проханням прокоментувати ситуацію.

«Мені також телефонували з СБУ вчора. Просили прийти на зустріч з Грицаком. Я сказала, що не можу, тому що тоді я брала участь у дискусії на Книжковому арсеналі», — сказала Сергацкова.

«Я запитала про причину запрошення, на що мені відповіли, що нічого не повідомлять і просять взагалі нікому не говорити про цей дзвінок», — додала вона.

«Після цього мені ніхто не телефонував, нікуди не запрошував, і я не знаю, чи маю я почуватись в безпеці. Я пов'язую цей дзвінок із запрошенням інших журналістів вчора до СБУ. І говорю про це, бо інші присутні на вчорашній зустрічі про неї розповіли», — сказала журналістка.

«Я вважаю, що це суспільно-важлива інформація, і список має бути оприлюднений. Інакше це все нагадує гру в мафію чи гру в хованки», — зазначила вона.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.

Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Він у справі проходить як свідок. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, а не 30-ти, як Луценко заявляв раніше.

Серед них — журналісти. СБУ викликала журналістів Ганапольського та Кисельова, журналісток Тетяну Даниленко та Соню КошкінуОсмана Пашаєва та інших. 

Водночас адвокат підозрюваного в організації вбивства Бабченка Бориса Германа заявив, що у справі немає ніякого списку.

Поділитись: